Un obez către unul mai slăbuţ:
- Când mă uit la tine cred că e foamete mare în ţară!
La care slăbănogul:
- Şi eu când mă uit la tine cred că ştiu cine e de vină...
Cum luam palme din senin
Un om mergea linistit prin desert cand deodata ia o palma.
Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in
sus: senin.
Mai merge si iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in
stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Merge mai departe: la fel, iarasi ia o palma. Se uita in
dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Si asa a luat trei palme din senin.
Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. Unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat" !
- Am impresia că am depăşit viteza legală sau cine ştie ce-o fi făcut, deoarece văd că ne urmăreşte o patrulă a poliţiei. Sper să nu fie ceva grav.
- A, nu-i ce crezi, iubitule! E maşina condusă de soţul meu. Am uitat să-ţi spun că e agent de poliţie.
Dragă găină,
Îmi cer scuze că îți dau vestea așa, dar dinozaurii ne aveau cu mult înainte ca tu să exiști.
Cu sinceritate, oul.








