O blondă apetisantă citea o carte în parc, pe bancă. Ițic se apropie de ea cu gând s-o agațe.
- Ce carte citiți, doamnă? întrebă el.
- Teoria amorului. Aici scrie că cei mai virili bărbați sunt evreii și indienii.
- Doamna, dați-mi voie să mă prezint: Ițic Winnetou.
Bancuri cu Indieni
Doi indieni stăteau pe o culme și se uitau în zare, fiecare în direcție opusă. Ochi-de-Șoim spuse:
- Vin doi!
Ochi-de-Vultur îl întreabă:
- Sunt bine făcuți?
- Sunt mari... muschiulosi!
- Ce sunt? Fețe palide sau indieni?
- Fețe-Palide!
- Sunt prieteni sau dușmani?
- Prieteni!
- De unde știi?
- Se țin de mână!
Un cowboy în vestul sălbatic către un indian:
- Băi, dacă îmi faci calul să râdă te las în viață! Ăsta îi spune la cal ceva la ureche și calu râdea să moară!
- Băi, io simt că m-ai păcălit, dar dacă îmi faci calul să plangă îți dau și o mie de parai!
- Bine omule! Ia calul, îl duce după colț, îi arată ceva și începe calul să plângă în hohote!
- Ba indianule îți dau 2 mii de parai dacă îmi spui care e treaba.
– Ba prima dată i-am spus că o am mai mare că a lui și a ras!
- Așa și??!!
- Și după aia i-am arătat-o!
Doi indieni mergeau prin pădure când, la un moment dat, se vede în zare fumul ce se ridică de la un foc. Unul dintre ei întreabă:
- Ce zice?
- Nimic important, e doar SPAM! răspunde al doilea.
Dintr-un turn de pază al unui fort din vestul sălbatic, santinela strigă:
- Domnule căpitan, vin indieni!
- Prieteni sau dușmani? întrebă căpitanul.
- Cred că-s prieteni, că vin împreună!
Vede Bula ceva scris pe un gard: "Atentie! Papagal rau!".
Intra el sa vada grozavia si se apropie de colivie.
- Grivei, sari pe el!
Domnul doctor Urs ii zice Iepurelui: - Mai Iepure vezi ca nu mai ai mult de trait! -AOLEU da' nu e niciun leac?
- Da, du-te la salonul de impachetari cu namol.
- Ce bine!!! Da' oare de ce?
- Pai ca sa te inveti cu pamantul.
Intr-un bar, intra un grup de scotieni. Barmanul ii priveste si intreaba:
- De ce toti sunteti imbracati in kilt-uri, numai unul in pantaloni?
- Asta in pantaloni este gay.
Merge acasa motanul impreuna cu iubita, dupa o noapte plina de evenimente. Motanul nu se poate stapani si miauna:
- Oh, iubitica mea, as muri pentru tine!
Pisicuta ii arunca o privire incitanta si intreaba:
- Bine, dar de cate ori?
Parintii il intreaba pe Bula:
- Vrei un frate sau o surioara?
- Nu vreau nimic. Ma descurc si singur cu voi!
- Mă, Bulă! Ce impertinent s-a uitat controlorul la tine, de parcă nu ai fi avut bilet.
- Așa e. Dar n-ai văzut cum m-am uitat eu fix în ochii lui, ca şi cum aș fi avut?









