Timidul si frumoasa
Un tip foarte timid intră într-un bar şi vede o femeie frumoasă.
Cam după o oră, făcându-şi în sfârşit curaj, se duce la ea şi o întreabă, sfios:
- Hm, te deranjează dacă stăm de vorbă?
Ea îi răspunde ţipând cât o ţin plămânii:
- Nu, nu mă culc cu tine! Toţi cei din bar izbucnesc în râs.
Bărbatul, umilit, se întoarce la masa lui.
După câteva minute, femeia se duce la el şi, zâmbind, îi spune:
- Îmi cer scuze că te-am pus într-o astfel de situaţie. Eu am terminat Psihologia şi studiez comportamentul oamenilor în situații jenante.
Atunci, bărbatul se răsti la ea cât putu de tare:
- Cât? 200 de dolari???
Clientul:
- Ce fel de restaurant e asta? Ciorba nu mai este, felul doi nu mai este, desert nu mai este...aduceti-mi haina, va rog!
Chelnerul:
- Este un restaurant cu specific romanesc: nici haina nu mai este!
O batranica isi striga pisica:
-Pis, pis, pis ...
Pisica ii raspunde:
-Pace si tie, mamaie!
Lupul,lihnit de foame, bate la usa celor trei iezi si incepe sa cante:
- Trei iezi cucuieti...
Iedul cel mare:
- Fraiere, ne-am pus vizor!








