La terminarea meciului de fotbal, un om de ordine observă un puști că se cațără pe gardul stadionului și strigă:
- Mă băiete, dar tu nu poți să ieși pe unde ai intrat?
Puștiul: Păi, da nene, asta fac...
Bancuri cu Fotbal
Un fotbalist se duce la bibliotecă.
– Vă pot ajuta cu ceva? întreabă bibliotecarul.
– Vreau să citesc o carte scrisă de Shakespeare !
– Care?
– William!
Soţul vine acasă de la fotbal:
- Am înscris de două ori azi la meci!
Soţia întrebă:
- Şi cât a fost scorul final?
Soţul: 1 la 1.
Mama unui celebru fotbalist întreabă pe un preot:
– Oare nu este păcat că fiul meu joacă fotbal duminica?
– Nu este păcat că joacă, este păcat CUM joacă!...
Tata, ce se intampla cu un fotbalist atunci cand nu mai vede bine? intreaba Ionut.
- Devine arbitru, raspunde tatal.
Un tanar fotbalist, foarte talentat, il intreaba pe patronul clubului:
- Cat de mare va fi salariul meu?
- La inceput 10.000 de euro pe luna, iar mai tarziu mai mare.
- Bine, atunci vin mai tarziu.
Becali aude de un jucator super bun, undeva prin Afghanistan.
Se duce acolo, il vede, e multumit, face un contract cu el si-l aduce la Steaua.
Derby, Steaua-Dinamo, minutul 70, Dinamo conduce cu 2-0.
Becali, disperat, face o schimbare si il introduce pe afghan in teren.
Afghanul e super tare, inscrie 3 goluri si Steaua castiga, la limita.
Fericit, afghanul pune mana pe telefon si o suna pe maica-sa:
- Alo? Mama, a fost incredibil, am marcat 3 goluri, am castigat, toata lumea ma iubeste!
Maica-sa, furioasa, la telefon:
- Da, sigur, e minunat. Acum sa-ti zic cum a fost ziua noastra. Taica-tu a fost jefuit pe strada, sora-ta a fost violata, eu am fost batuta si scuipata pe strada, iar fratele tau s-a inhaitat cu unii si-a fost arestat pentru droguri!
Afghanul, trist:
- Vai, mama, imi pare atat de rau...
Maica-sa:
- Iti pare rau? ITI PARE RAU?! E NUMAI VINA TA CA NE-AM MUTAT LA BUCURESTI!
Buna ziua!
- Buna ziua, domnule politist!
- Dumneata, tinere domn, pe gheata asta conduci cu 70 km pe ora? Vrei sa ajungi la spital?
- Da!
- Bravo, frumos raspuns! Esti smecher?
- Nu! Sunt doctor!
Intr-un autobuz aglomerat:
Nu va suparati, puteti lasa mâna jos?
- Va încurca?
- Da!
- La ce, doamna?
- La respirat!
Intr-un compartiment de tren un oltean si un ardelean. Vesel de fire, olteanul incepe si canta:
- M-a facut muica oltean, maaaaaaiiiiiii...
La care, ardeleanul de langa ii spune:
- No, iart-o si tu amu!...
- Tata, ce inseamna "alcoolist"?
- Vezi pisicile alea 4? Un alcoolist vede 8!
- Tata, dar sunt 2...
- Taticule, tie ti s-a indeplinit vreo dorinta din copilarie?
- Da! Toata lumea ma tragea de par si eu vroiam sa fiu chel...
- Dragul meu, ce preferi, o femeie frumoasa sau una inteligenta?
- Nici una, nici alta, stii doar ca eu te iubesc numai pe tine.
? Auzi, scumpule, un american a inventat recent camasa fara nasturi.
? Dar nu e nicio noutate. Datorita tie, eu le port asa de zece ani!











