Aseara, nevasta-mea a intrat nervoasa in camera:
– Iar fotbal, ma?!
– Da de unde, ma uit la FCSB...
Bancuri cu FCSB / Steaua Bucuresti
Unui batran suporter dinamovist i-a sunat ceasul. Pe patul mortii el isi cheama fiul si-i zice:
- Fiule iti las ca mostenire abonamentul meu la tribuna 0.
- Da, tata...
- Vreau in schimb sa-mi cumperi un abonament la meciurile din Ghencea iar pe ultimul drum sa-mi invelesti cosciugul in steagul Stelei.
- Dar, tata, toata viata ai fost devotat lui Dinamo, de ce te schimbi acum, pe patul de moarte?
- Da-i in ma-sa, decat sa moara unul de-ai nostri, mai bine unul de-al lor!
Becali aude de un jucator super bun, undeva prin Afghanistan.
Se duce acolo, il vede, e multumit, face un contract cu el si-l aduce la Steaua.
Derby, Steaua-Dinamo, minutul 70, Dinamo conduce cu 2-0.
Becali, disperat, face o schimbare si il introduce pe afghan in teren.
Afghanul e super tare, inscrie 3 goluri si Steaua castiga, la limita.
Fericit, afghanul pune mana pe telefon si o suna pe maica-sa:
- Alo? Mama, a fost incredibil, am marcat 3 goluri, am castigat, toata lumea ma iubeste!
Maica-sa, furioasa, la telefon:
- Da, sigur, e minunat. Acum sa-ti zic cum a fost ziua noastra. Taica-tu a fost jefuit pe strada, sora-ta a fost violata, eu am fost batuta si scuipata pe strada, iar fratele tau s-a inhaitat cu unii si-a fost arestat pentru droguri!
Afghanul, trist:
- Vai, mama, imi pare atat de rau...
Maica-sa:
- Iti pare rau? ITI PARE RAU?! E NUMAI VINA TA CA NE-AM MUTAT LA BUCURESTI!
Discutie intre doi hoti:
- De ce-ai furat masina asta?
- Ma gandeam ca n-are stapan!
- De ce ai crezut asta?
- Era parcata in poarta cimitirului...
Doi avocati intra intr-un bar, isi comanda cate un suc si isi scot sandwich-urile proprii. Ospatarul spune:
- Ma scuzati, la noi este interzis sa veniti cu mancarea proprie.
Avocatii s-au privit reciproc si au schimat sandwich-urile intre ei.
I: Ce nu au dinozaurii si celelalte animale au?
R: Dinozauri bebeluşi ...
Unui scotian ii ardea casa...de zgarcit ce era ....da beep la pompieri si asteapta sa il sune ei!
Sotul vine acasa noaptea tarziu, beat.
Zgomot.
- Ce se intampla?? intreaba sotia.
- Mi-au picat pantofii...
- Pai pantofii nu fac asa zgomot mare!
- Pai n-am apucat sa ies din ei...
- Ce face o blondă cu ochii închişi în faţa oglinzii?
- Vrea să vadă cum arată când doarme...
- Domnule Putin, am pentru Dvs. doua vesti, una buna si alta rea.
- Începe cu cea buna.
- Va felicit, ati câstigat la alegeri si iarasi sunteti presedinte.
- Si cea rea?
- Nimeni nu a votat pentru Dvs.









