De când ne-am cunoscut, prietena mea şi-a schimbat stilul de a face dragoste.
- Palpitant...şi ce stil preferă acum?
- Stilul "fluture".
- Cum aşa?!
- Păi, nu mai vrea să facem dragoste decât dupa ce-i flutur banii pe la nas...
Bancuri cu Indragostiti
In mijlocul iernii doi indragostiti stau pe o banca in parc.
El catre ea:
- Pot sa-mi incalzesc mainile intre picioarele tale?
Ea:
- La urechi nu ti-e frig?
Intră soţia în casă.
- Dragul meu, uite, aici, o bere pentru tine...
Mai trece ceva timp:
- Dragul meu, de ce nu te uiţi la fotbal? Ia zi, vrei ceva de mâncare mai special, mai bun ceva?
Soţul, cu o privire îngândurată:
- Ia zi, cât de tare...
- Un pic,... aşa,... farul din dreapta, capota şi parbrizul...
Într-o noapte, Ion și Măria, proaspăt căsătoriți, stăteau de vorbă:
- Mă, Ioane, spune drept, pe cine ai mai avut înaintea mea?
- Pe Florica.
- Numai pe ea?
- Pe Veta, Maricica, Rozi... bla bla bla.
- Să știi că sunt geloasă!
- Lasă, mai bine ai fi mulțumită că te-ai calificat în finală.
Soţia îşi întreabă soţul, care pleacă la mare fără ea:
- De ce nu ţi-ai pus verigheta?
- Verigheta? Pe căldura asta?
- Iubitul meu este cel mai romantic bărbat din lume!
- Ce te face să crezi asta?
- A început să plângă când a văzut inima pe care i-am inscripționat-o pe capota noii mașini!
Doi îndrăgostiți, pe o bancă, în parc :
- Iubițelule, când o să ne căsătorim, o să avem doi copii, un băiat și o fată.
- Dar de unde știi?
- Amândoi sunt la mama, la țară!
- Dragul meu, ştii ce citesc în ochii tăi?
- Ce iubito?
- Că vrei să te căsătoreşti cu mine…
- Analfabeto!
Miriapodul și miriapoada se plimbau pe o creangă.
La un moment dat, miriapodul îi zice miriapoadei:
- Te iubesc.
Miriapoada:
- Și eu.
Și se iau de mâini…
Și se iau de mâini…
Și se iau de mâini…
Și se iau de mâini…
Și se iau de mâini…
Contabilul merge la medic fiindcă suferă de insomnie.
Medicul îl întreabă:
- Aţi încercat să număraţi oi?
- Da, dar nu merge. Dacă greşesc, trebuie să verific şi să sun auditorul...
- Care este cea mai mare dorinta a dumneavoastra, a chelnerilor? intreaba un reporter, in cadrul unui interviu.
- Clientii sa manance acasa, iar bacsisul sa-l trimita prin mandat postal.
Un tip cu sotia sa merg la farmacie sa cumpere cateva pilule de Viagra.
El reclama:
- Cum!? 100 lei o pastila!?!?
La care sotia sa:
- Lasa, 400 lei pe an nu este asa de scump...
Un musuroi de furnici se bate cu un elefant. Fiecare incearca sa-l muste, sa-l gadile, sa-l ciupeasca, ma rog, ce poate.
La un moment dat una dintre ele ajunge pe gatul elefantului, iar celelalte disperate incep sa-i strige:
- Sugruma-l, sugruma-l!
Un cioban merge la o domnisoara si o cere in casatorie.
Ea facand pe desteapta:
-Doar daca ai 1000 de oi si 20cm.
El:-Eu din oi nu mai vand si nici din centimetri nu mai tai!
- Iubi, chiar sunt grasa?
- Nu iubirea mea! esti supla ca o gazela ... sau cum naiba s-o numi animalul ala cu trompa...
Chelnerul alearga la masa unui client:
- Va rog frumos, sa mancati mai repede pestele care l-ati comandat.
- De ce sa-l mananc mai repede? intreaba clientul foarte surprins.
- A venit inspectia sanitara in control...











