Doi prieteni vorbeau intr-un bar:
- Cum e, mă, însurat?
- Super tare, mă simt de parcă aş avea iarăşi 16 ani.
- Adică?
- Fumez în toaletă, beau pe ascuns.
Nationalitatea lui Adam si Eva
Un englez, un francez, un chinez si un roman au o disputa in legatura cu nationalitatea lui Adam si Eva.
Englezul:
– Au fost cu siguranta englezi. Numai un gentlemen adevarat poate oferi jumatate din singurul mar doamnei sale!
Francezul:
– Nu, ei au fost cu siguranta francezi – numai o frantuzoaica poate sa se ofere pentru numai jumatate de mar!
Chinezul:
– Nu sunt de acord. Ei au fost cu siguranta chinezi deoarece numai unei perechi de chinezi le sta in putere sa populeze in asa timp scurt tot Pamantul!
Romanul :
– Nu domnilor, gresiti cu totii, ei erau romani: stateau in fundul gol pe pietre, nu aveau decat un mar pe care si pe acela trebuiau sa-l imparta intre ei, dar cu toate acestea credeau ca sunt in rai.
- Domnule Putin, am pentru Dvs. doua vesti, una buna si alta rea.
- Începe cu cea buna.
- Va felicit, ati câstigat la alegeri si iarasi sunteti presedinte.
- Si cea rea?
- Nimeni nu a votat pentru Dvs.
Bula era odata la un test, nu invatase nimic si scrise numai prostii la lucrarea respectiva. Dupa ce domnul profesor a corectat testele, l-a chemat pe Bula, l-a pupat pe frunte si i-a zis :
- Sa le spui prietenilor tai ca te-am pupat in fund, ca asta nu poate fi numit cap!