Trei candidați dau examenul de conducere la școala de șoferi.
Instructorul care îi examinează îi întreabă:
- Fiecare să-și imagineze că este la munte și rulează pe un drum îngust cu 80 km/h. În stânga e muntele, în dreapta e prăpastia. Deodată apar în față o tânără și o bătrânică.
Ce călcați?
- Baba, că e păcat de puștoaică, răspunde primul.
- Fata, că mai are șanse de supraviețuire după accident, răspunde al doilea.
- Pe amandouă, că orice viraj e periculos în aceste condiții, zice și al treilea.
- FRÂNA trebuie călcată! Sunteți picați toți, țipă instructorul exasperat!
Bancuri cu Scoala de soferi
Nevasta, ai luat examenul de conducere?
- Inca nu stiu, cand am plecat de acolo, instructorul era tot lesinat.
Două blonde din Caracal discută după permisul de conducere:
- Ei, cum a fost examenul de şofat?
- Păi, am picat…
- Cum aşa??
- Am ajuns la o intersecţie cu sens giratoriu şi acolo era un semn pe care scria ”30”.
- Am încercuit sensul de 30 de ori şi… am picat.
- Ahaaa, înseamnă că sigur te-ai încurcat la numărătoare
O vecina da peste un pusti care sta pe scari si plange.
- Ce-ai patit, puisor?, il intreaba ea.
- Tata a patit-o, se smiorcaie pustiul. S-a lovit la deget cu un ciocan.
- Si atunci tu de ce plangi?
- Pentru ca la inceput am ras.
Dragă găină,
Îmi cer scuze că îți dau vestea așa, dar dinozaurii ne aveau cu mult înainte ca tu să exiști.
Cu sinceritate, oul.
- Auzi, tinere, nu ai vrea să te ridici de pe scaun?
- Ba da, dar mi-e frică că îmi luaţi locul!
Un italian ajunge la porţile Raiului, unde este întâmpinat de Sfântul Petru.
- Ai fost um om credincios şi cumpătat toată viaţa, aşa că poţi alege...
- Cum adică!?
- Păi, Rai UNO, Rai DUE, Rai TRE!
- Sefu, sa-mi dai salariul marit cum mi-ai promis, ca deja 3 firme se intereseaza de mine.
- Care sunt alea?
- E-ON, ENEL si ANAF!
Stefan cel Mare, la razboi:
- Pi cai, ostenii mei!
La care, unul din apropiere ii spune:
- Si eu picai, Maria-Ta! Da' m-om ridicat!
Se indragostesc melcul si elefantica.
Intr-o zi elefantica ii spune melcului:
- Stii ... eu ... m-as marita cu tine.
La care melcul ii raspunde:
- Fii sincera, usuratico... vrei asta numai pentru ca am casa!









