Bulă se apropie de o colegă de clasă şi îi spune:
- Poţi să-mi dai fotografia ta?
- Dar ce, nu poţi dormi fără să te uiţi la mine? Mă iubeşti aşa de tare??
- Nu, dar mama mea nu crede în extratereştri...
Bancuri cu Extraterestrii
Doi marţieni stăteau la bârfă.
- Frate, tu crezi în oameni?
- Poveşti, frăţioare.
Aterizând pe planeta noastră, comandantul navei extraterestre raportează entuziasmat superiorilor:
- Există viaţă pe Pământ!!
Urmărind starea socială: revoltele, luptele pentru putere, înarmarea excesivă, salariile de mizerie, anarhia instaurată etc. acesta, după câteva zile raportează cu amărăciune:
- M‑am înşelat, sir. Asta nu‑i viaţă...
Într-un sat din România se zvonea că va fi o invazie a extratereştrilor.
Vine Georgel cu vestea la toţi cetăţenii, spunându-le:
- Vedeţi că ne-ar putea invada extratereştrii! Sunt oameni mici de statură, verzi şi cu ochii mari.
A doua zi Georgel se duce pe câmp să cosească. La un moment dat vede ceva verzui într-un tufiş.
Se apropie şi zice:
- Salut, eu sunt Georgel, pământean şi cosesc.
- Eu sunt Ion, pădurar, îmi fac nevoile.
Un extraterestru și un tip musculos în autobuz:
- Piu piu! și îl impinge pe tip cu degetul.
- Băi, termină că te bat!
- Piu piu! și din nou îl împinge.
- Termină, că-ți tai organu!
- Dar eu n-am...
- Păi...și tu cum faci amor?
- Piu piu!...
- Cat este jumătatea lui opt? Intreba invatatoarea.
- Pe vertical sau pe orizontal? Intreaba la randul lui, Bula.
- .... Cum vrei s-o iei, numai spune-ne.
- Pai pe orizontal este zero, pe vertical este trei.
- Trebuie să te avertizez că soţul meu se întoarce în 30 de minute.
- Dar nu facem nimic dubios!
- Tocmai asta e... Iar timpul trece...
Ion si Maria dorm dusi... La un moment dat, Ion:
- Marie, Marie!... Cred ca sunt hoti in casa!
Maria:
- Mai taci ma, Ioane!... Mie imi crapa obrazu' de rusine ca nu au ce sa fure si tu imi zici ca sunt hoti!...
Luati aminte:
Daca barbatul tace, inseamna ca e ganditor.
Insa daca tace femeia, asta inseamna ca ganditorul a belit-o!
Un betiv mergea pe strada. La un moment dat se opreste in fata unei pancarde publicitare.
Se uita... se uita... si la un moment dat zice:
-La viata mea, beti crita am vazut, beti morti am vazut, dar beti pepsi... Niciodata!
Un nebun se uita la tv la un show politic si zice :
- Noroc ca m-am nascut nebun ca altfel o luam razna!
Un om trece pe langa un betiv si il intreaba:
-De ce bei mai, omule?
-Ca sa-mi inec amarul.
-Si,l-ai inecat?
-Nu, ca afurisitul stie sa inoate!!









