Ştiu că în om şi în viaţă ...
"Ştiu că în om şi în viaţă este o mare parte de banalitate. Şi vă
mărturisesc că dacă uneori o tolerez în om şi o îndur în viaţă,
niciodată însă n-o sufăr în poezie."
Numai ticăloșilor le e ușor să mintă în orice situație.
În viață nimeni nu trăiește din sufletul altuia, ci fiecare din sufletul lui.
Nu există pe lume ceva mai greu decât sinceritatea şi ceva mai uşor decât linguşirea.
Reclama


